Sokan félnek olajokkal ápolni bőrüket, mert állaga miatt úgy gondolják, hogy bőrük zsírosságán csak rontana egy olaj alapú készítmény.
Először Ázsiában találkoztam azzal, hogy a hidegen sajtolt olajokat koncentrálva használják és nem higítással. Az olajok koncentrált formában tartalmaznak hatóanyagokat, amelyek a kisebb molekulaméreteikkel mélyebbre hatolnak a bőrben, mint a krémek, így nagyobb arányban hasznosulnak, érzékelhetően több hatóanyaggal segítik a bőrápolást sejtszinten is.
Hazaérkezve, aromaterapeutaként a tapasztalataimat ötvöztem a kint tanultakkal, és elkezdtem elkészíteni a saját receptjeimet. A kókuszolajhoz adott gyógynövény olajok felerősítenek egy-egy hatást, így segítenek a bőröd ápolásában és védelmében.
A kókuszolaj és a kozmetika
A kókuszolajjal kapcsolatban és kozmetikai hasznosítása kapcsán gyakran merül fel fórumokon különféle módon, hogy magas komedogén indexszel rendelkezik. Mit jelent ez és akkor miért működhet mégis? A komedogén index azt mutatja meg, mennyire tömítheti el 1-1 alapanyag a pórusokat. Ezek szerint a kókuszolaj viszonylag magas eltömítést eredményezne. Ebben az esetben más a helyzet. Az index sajnos nem különböztet meg kókuszolajokat, pedig van belőlük jópár. Finomított, finomítatlan, fehérített, fehérítetlen, nyers, bio, nem bio, és csodás anyanyelvünk sem segít ezen különösképp, úgyhogy tegyük rendbe.
Alapvetően kétféle kókuszolaj létezik, ezek a szűrt és a szűz. Kozmetikumok alapanyagaként a legtöbbször szűrt kókuszolajat használnak. Az, hogy egy kókuszolaj szűrt, még nem jelenti, hogy bio, mindössze az előállítási formát hivatott jelölni. A szűrt olaj szárított kókuszból készül és ér melegíteni, a szűz azonban a kókuszdió húsából készül és itt nem játszik szerepet semmilyen forrósítás az olaj kinyerése során.
A Coconutoil Cosmetics termékei hidegen sajtolt, nyers, azaz szűz -ráadásul bio- kókuszolaj, valamint más növényi esszenciák és értékes bio alapanyagok keverékei. Tehát nem tömítik el pórusaid, annál inkább segítik bőröd védelmét, ápolását és regenerálódását.
Víz és tartósítószer?
Általában a krém kozmetikumok alapja víz, nem is kevés víz. Ha elolvasod a krémek INCI listáját, az első, amit megláthatsz rajta: aqua. A kozmetika iparban nagyon sok vizet használnak, és itt felmerül a környezetvédelem kérdése. Ha tudatosan választasz kozmetikumot, akkor a környezetvédelemért is tettél lépést azzal, hogy vízmentes bőrápolási terméket vásárolsz.
Továbbá, a vizes bázisú termékek hozzák magukkal azt a szomorú tényt, hogy ahhoz, hogy az a termék „polcképes” legyen (tehát kb. 2 évig állhasson egy drogéria polcain), tartósítószer és hűtés nélkül nagyon hamar megromlanának. Így mindenképpen adni fognak hozzá tartósítószert.
A hidegen sajtolt olajokhoz nincs szükség szintetikus tartósítószerre. Állagából adódóan pedig nincs szükség vízre, mert egyszeri használatra pár csepp is elegendő. Máris két legyet ütöttél egy csapásra 🙂
Az Arcszérumról
A tiszta olajokból mindig elegendő pár csepp egy használatra, így egy-egy üvegcse nagyon kiadós mennyiség, a pénztárcád barátja lesz. Napjainkban azt gondolom, hogy ez egy nagyon fontos szempont.
Ha vizes bőrön használod, a hidratálást is felerősítheted.
Arcodon egy kis vízpermet után használd, a testeden pedig fürdés vagy zuhanyzás után, még törölközés előtt masszírozd kellemesen bőrödbe. Mindig segítségedre lesz, ha előtte leradírozod az elhalt hámsejteket, mert akkor könnyebben jut be a mélyebb rétegekbe az olaj. Arc és testradírozás egy héten egyszer javasolt.
Az Arcszérum termékem 5 organikus olaj szinergiája: hidegen sajtolt kókuszolaj, búzacsíraolaj, szőlőmagolaj, argánolaj, sáfrányos szekliceolaj, amely ahogy fentebb is olvashatod, koncentrált formában tartalmazza a hatóanyagokat, sejtszinten segítik a bőrápolást. Rengeteg antioxidánssal tölti fel a bőrt anélkül, hogy eltömíteni a pórusokat.
A hidegen sajtolt extra szűz kókuszolaj bőrápolási funkciója mellett vírus-gomba és baktériumölő, így bőröd egészségét is hivatott védeni.
Hogyan használd?
Melegvíztől felpuhult, nedves bőrbe masszírozd, így a víz a kitágult pórusokon át még könnyebben eljuttatja a hatóanyagokat a mélyebb bőrrétegekbe
Mindenekelőtt azonban alaposan tisztítsd meg az arcbőröd! Ezt megteheted a Bio Arcregeneráló & Sminklemosó Olajjal is.
Az arctisztítás után jöhet az arcszérum. A pipettás kiszerelés nagyon higiénikussá és egyszerűvé teszi a használatát. A legjobb, ha meleg vizes fürdő vagy tusolás után felpuhult, így kitágult pórusú, nedves bőrön vetjük be. Csak cseppents pár csepp olajat vagy a tenyeredbe, vagy a benedvesített arcod különböző pontjaira (homlok, orrnyereg, áll, arccsontok), és gyengéden masszírozd bele az arcbőrödbe! Ne feledkezz meg a nyakadról és a dekoltázsodról sem, hiszen nekik is kijár a kényeztetés.
A szem környékén az ujjbegyeiddel gyengéden paskold bele a bőrbe a szérumot, de ne dörzsöld! Heti 1-2 alkalommal pár csepp is elég a boldogsághoz. Azonban mindennapi használatra is alkalmazhatod, főleg lefekvés előtt, hogy reggelre kifejthesse jótékony hatásait.
Nappali használatra is ajánlom, főleg sminkelés előtt vagy borotválkozás után. Zsíros arcbőrűeknek 2-3 cseppet, száraz arcbőrűeknek 4-5 cseppet elegendő használni.
Próbáld ki és írd meg nekem tapasztalataidat! 🙂
Ölel, Dóri