100% bio, magyar kozmetikumok

15,000 Ft felett ingyenes kiszállíáts

Baba-mama bőrápolás 3. – A babamasszázs

Mire jó a babamasszázs? Hogyan kell végezni? Mire érdemes odafigyelni és egyáltalán miért van rá szüksége a piciknek? A Baba-mama bőrápolásról szóló cikksorozatunk harmadik részében a fenti témát fogjuk körbejárni úgy, hogy a végére Te is úgy érezd, készen állsz a babamasszázs helyes elvégzésére.

Az utolsó trimeszterben kismamák és csecsemőik is jelentős változásokon mennek keresztül. Az édesanyák fizikailag és lelkileg is felkészülnek a babák világra hozatalára, eközben a picik minden érzékszerve kialakul és a „kinti” élethez igazodik. Sűrűsödnek a vizsgálatok, az úgynevezett jósló fájások, a babák mozgása a hely szűke miatt enyhül, és csak néha-néha jelentkeznek egy-két erőteljes rúgással. Ahogy telik-múlik az idő, egyre inkább világossá válik a család számára, hogy hamarosan egy új kis életet köszönthetnek otthonukban, saját kisgyermeküket. Ez az izgalmakkal, aggodalmakkal teli, valamint szokatlan helyzetekkel tűzdelt időszak a lelki velejárói miatt is érdekes. Az új családtag érkezése egyszerre hozhat óriási örömöt és némi szorongást a korábban megszokott szürke hétköznapokhoz képest.

Miért jó a babamasszázs?

A várandósság kilenc hónapja alatt az idegrendszer is megváltozik, ez pedig egyenesen a lelki egyensúly megszületéséhez –vagy épp teljes felborulásához- vezet. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy szeretetben és törődésben bővelkedő terhessége legyen a kismamáknak. Ilyenkor kiépül az a kötődés, ami a szülő-gyermek kapcsolat alapjait teszi le és határozza meg egy életre az egymáshoz való viszonyulást. És ha már itt tartunk, mi más lehetne szeretetteljesebb dolog, mint az érintés? A kismamáknak is, és a babáknak is szüksége van rá, különösen ebben az érzékeny időszakban.

A babamasszázs előkészületei

Masszázsolajunk végigkíséri a terhességet és a kisgyermekkort. A kismamáknak abban segít, hogy a hasi bőr rugalmasságát megtartsa, ápolja, és ellenállóbbá tegye a fájdalmas húzódással, a bőr elrepedezésével, azaz a terhességi csíkok kialakulásával szemben.

A kisbabák a pocakban is pontosan képesek érzékelni azt, hogy mi zajlik odakint. Az ő életük éppen abban a szakaszban van, amikor kifejlődnek az érzékszerveik, ezért rengeteg olyan technikával lehet találkozni, ami a pici rugdalózását vagy a csuklást csillapítja, netán éppen csak egy nyugalmas állapotba repíti. Vannak akik a zenére esküsznek és hatalmas fejhallgatókkal a pocakukon próbálnak ellazulni maguk is, és vannak akik a simogatás nyugtató erejében hisznek. Annyi biztos, hogy a masszázs vagy simogatás gyengéd érintés baba és mama örömére, egészségére, mely jótékonyan hat a testre és lélekre. Ezt megkönnyíti és még hatékonyabbá teszi, ha jól megválasztott masszázsolajjal végzed.

A Coconutoil Baba-Mama Masszázsolaj csakis organikus, ehető minőségű összetevőket tartalmaz. Semmiféle vegyi adalékot, íz-, szín-, illatanyagot és parabént sem adtunk hozzá. Olyan biztonságos, hogy akár bele is kortyolhatnál, ez a magas minőség pedig garantálja, hogy gyermeked kialakulóban lévő szervezetét semmilyen károsodás nem éri. A masszázsolaj használata a terhesség alatt bizonyítottan növeli a kismama bőrének rugalmasságát, csökkenti a terhesség miatt megjelenő striák számát. Ezen felül mélyen hidratál, elősegíti a bőr vízmegkötő képességét, és védi a kiszáradástól, így a fizikai változások velejáróit is nagyon gyengéden és hatásosan enyhíti.

Baba-mama bőrápolás 3. – A babamasszázs Mire jó a babamasszázs? Hogyan kell végezni? Mire érdemes odafigyelni és egyáltalán miért van rá szüksége a piciknek? A Baba-mama bőrápolásról szóló cikksorozatunk harmadik részében a fenti témát fogjuk körbejárni úgy, hogy a végére Te is úgy érezd, készen állsz a babamasszázs helyes elvégzésére.

Mi van benne?

Három fantasztikus bázisolaj, a kókusz-, a jojoba- és a mandulaolaj együttes hatása dolgozik azért, hogy baba és édesanyja bőre a lehető legjobb állapotba kerüljön. A kókuszolaj értékes telített zsírsavai és antioxidánsai baktérium-, vírus- és gombaölő hatást gyakorolnak, és regenerálják a bőr sejtjeit. A jojobaolaj összetétele hasonlít az emberi faggyúéhoz, ezért kifejezetten alkalmas az elveszített faggyú pótlására. A mandulaolajat kifejezetten kisgyermekek bőrére ajánlják, mivel megnyugtatja és hidratálja a legérzékenyebb bőrt is. Védőréteget képez a bőrön, megóvja annak hidrolipid köpenyét.

Az olaj kellemes illatát a 100%-os tisztaságú mandula-illóolaj adja. Ez a csodálatos anyag igen hatékonyan nyugtat, segíti, hogy egymásra hangolódjatok a babával akár még a pocakodban van, akár a kiságyban öleled át boldogan. A mandula illóolaj hatásosan fertőtlenít is, de nem olyan mértékben, mint amennyire azok a vegyi tisztítószerek, amelyek az immunrendszert is gátolják a fejlődésében: csak annyira, hogy a szükséges higiéniát biztosítsa masszázs közben.

Az ideális életkor a masszázs elkezdésére a másfél-két hónapos kor. A babák bőre érzékenyebb a felnőttekénél, ezért fokozatosan kell kezdeni a masszázst, puha simításokkal szoktatva a bőrt az érintéshez. A későbbiekben sem tanácsoljuk a dörzsölő, gyúró mozdulatokat, hiszen a lágy, mégis határozott simítások esnek jól a piciknek!

Hogyan végezd a babamasszázst?

Első lépésként teremts nyugodt, harmonikus környezetet! A legideálisabb, ha a szoba hőmérséklete 24-26 fok között között van, így megelőzheted, hogy megfázzon a pici. Halk dúdolással, vagy lágy zenével hamar hangulatossá teheted az egész masszázst, így a babád is érezni fogja, hogy minden figyelmed az övé, ezek a pillanatok pedig csak a tiétek.

Vetkőztesd le a babát, a pelenkától is szabaduljatok meg. Egy pelenkázó alátéttel „teríts meg” a masszázságyon, majd ezt fedd le egy puha törülközővel. Fektesd hanyatt a babát úgy, hogy a szemkontaktus kialakulhasson, és törekedj arra, hogy Te is kellően komfortosan foglalj helyet. Ha ezzel megvagytok, tisztítsd meg a kezeidet, vedd le a gyűrűdet, órádat, és végezz az alkarodon egy tesztet, hogy a körmeid nem karmolnak-e. Ha minden rendben, akkor vedd kezedbe a Coconutoil Baba-Mama Masszázsolajat, önts a tenyeredbe belőle egy keveset, és a kezeid dörzsölésével melegítsd fel.

Most jöhet a masszázs!

Ha a kisbabád most barátkozik a babamasszázzsal, fokozatosan vezesd be ebbe a csodálatos világba. Első alkalommal csak egy testrészt simogass óvatosan, folyamatosan ismétlődő mozdulatokkal. Kezdd például a karokkal és kezekkel, a vállaktól a kézfejig haladva, és az apró kis mancsocskákat se hagyd ki! Finom, váltakozó körkörös és fel-le simogató mozdulatokkal óvatosan simítsd a babádat 2-3 percig. Aztán egy picit, de tényleg nagyon picit erőteljesebb, de ugyanakkor finom mozdulatokkal ismételd meg ezt. Végül válts vissza a pihepuha ritmikus simogatásra, mint a legelején! Ha bizonytalan vagy, a kezek helyett a lábakkal kezded a masszázst, így a pici folyamatos visszajelzéseiből tudni fogod mi esik neki jól. Ha a lábak fokozatosan ellazulnak, folytasd csak nyugodtan, de az se szegje kedved, ha első alkalommal láthatóan nem fogadja jól kisbabád az érintés ezen fajtáját.

A következő alkalommal egy másik testrészt is vegyetek hozzá a közös kis rituálétokhoz. Az újonnan masszírozandó testrészekre első alkalmakkor 3-4 percet szánj, azt viszont körültekintően, precízen. Mire a babamasszázs rutinná válik, körülbelül 15-20 perc leforgása alatt okozhatsz boldogságot a kicsinek és magadnak egyaránt.

Babamasszázs videó

Hogy segíthessünk, készítettünk Nektek egy videót, amiben a babamasszázs alapmozdulatait sajátíthatod el, így egészen biztos, hogy már a kezdetek kezdetén szép élményeket szerezhettek egymásnak. A babamasszázs helyes technikája nagyon fontos, ha szükséges, nézd meg többször is a videót!

A baba masszázs egy nagyon intim dolog , ami az anyáknak és a gyermekeknek is óriási öröm. Bensőséges légkört és boldog pillanatokat teremt, ami még szorosabbra fűzi a szülő és gyermek közötti kapcsot. A lelki részén túl segít megőrizni baba egészségét és testi-lelki jóérzését, elősegíti fejlődését, jó hatással van a vérkeringésre, a bőrre, és más érzékszervekre is úgy mint a szaglás vagy a tapintás. Előnyösen hat a baba pihenésére, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb alvásciklusokat eredményezhet és egészen egyszerűen nincs negatív hatása – ha jól végezzük.

Bízunk benne, hogy tudtunk segíteni a babamasszázs körüli kérdések megválaszolásában és hogy Te is kedvet kaptál hozzá! Ha tetszett, oszd meg ezt a cikket ismerőseiddel, akik számára úgy gondolod, hogy hasznos volna, ha pedig szeretnéd kipróbálni a Baba-Mama Masszázsolajat, akkor rendeld meg webshopunkból a lenti zöld gombra kattintva.

Kellemes együtt töltött perceket és örömteli babamasszázst kívánunk mindkettőtöknek!

 

Csatlakozz a közösséghez!

Iratkozz fel hírlevelünkre, elsők között értesülhetsz az akciókról és hírekről. 

Szia, örülünk, hogy itt vagy! 💚

SZEREZZ 10% KEDVEZMÉNYT!

Csatlakozz a Kókuszközösséghez extra ajánlatokért és 10% kedvezményért első vásárlásodra.

Nem küldünk spamet, bármikor leiratkozhatsz.