Levendulás testvaj forever!
Ha meg kéne neveznem, hogy számomra mik a legfontosabb szempontok amikor kozmetikum vásárlásra kerül sor, az első 5 pontban biztosan szerepelne az, hogy használhassam MINDENRE. Persze ritka az ilyen, de akkoris, nekem ez a vágyam. Arcra, testre, lábra, kézre, sőt, még a hajamra is szívesen használnám ugyanazt, ha lehetne. És tudod mi a helyzet? Hogy lehet.
Így találtam meg
Oké, megfürdeni nem fogok benne, de nem is ez a fontos. Hanem az, hogy létezik egy levendulás testvaj, ami nekem minden allűrökkel teli szépségápolási rituálémba bele illik.
A történet ott kezdődött, hogy tavaly nyáron újra előjöttek a gyermekkori ekcéma tünetei rajtam. A bokáim körül és a karjaim hajlatában pici kiütések jelentkeztek amik rettenetesen kellemetlen érzést okoztak. Én viszont nem szerettem volna használni sem a gyógyszertárban kikevert ekcéma elleni krémet, sem pedig a “bolti” verziókat. Kinek hiányzik, hogy egy ponton kifehéredjen a bőre, vagy hogy egész nap furcsa csillogó zsíros réteg legyen rajta?… Nekem nem. Természetes alternatívát kerestem volna, de mindenki csak nézett rám nagy szemekkel, hogy ő ilyenről meg olyanról sem hallott még. Úgyhogy egy darabig hintőporral és kamillás borogatással igyekeztem enyhíteni a tüneteket és csökkenteni a látható jeleket, de kevés sikerrel. Aztán egy sima drogéria látogatás alkalmával csak úgy testápolási céllal úgy gondoltam kipróbálom a Coconutoil Cosmetics Levendulás testvajat. Szépen otthon neki is estem a zuhanyzás utáni testápolásnak. Mivel rettenetesen száraz a bőröm ez elmaradhatatlan része a napnak, konkrétan “zabálom” a testápoló kozmetikumokat, vagyis hát inkább mondjuk úgy, zabáltam.
A testápolás nálam valamiért mindig a lábaknál kezdődik, ha nem muszáj és ha csak nem húzódik extrém mértékben a bőröm a szárazság okán, nem is mindig kenőcködöm máshol. Egy hét levendulás testvaj alkalmazás után viszont
felfedeztem pár dolgot:
-A bokám körüli kiütések már nem voltak irritálóak, az ekcéma tünetei alább hagytak és gyógyulásnak indultak.
-A bőröm egyenletesebb felületű lett (vagy annak tűnt).
-Nem annyira száradt ki másnap estére a bőröm, mint hagyományos testápoló használata mellett.
Ezek voltak az első tapasztalások. Mondtam is, hogy “navégre!”, de azért kezdő bio kozmetikum vásárlóként őszintén bevallom, hitetlenkedtem egy kicsit. Olyan valószínűtlennek tűnt, hogy egy évtizedek óta fennálló problémát, ami időnként fel-felüti a fejét a gyógyszertári hókuszpókusz és a vegyszerek helyett ennyivel is el lehet intézni. De tudományosan is igazolva van, hogy nem olyan nagy dolog ez, a kókuszolaj és a levendula is már elég régóta szerepel a népi gyógyászatban. Ez nem hit kérdése, hogy működik-e, hanem bárki bátran utána nézhet a testvaj -vagy bármelyik másik Coconutoil Cosmetics termék- hatóanyag összetételének. Mondom is, hogy én miket találtam róluk annak idején.
Kókuszolaj
A kókuszolaj 92%-a telített zsírsav, ami nemcsak a táplálkozásban, de a bőr táplálásában és fertőzéseinek kezelésében is kiemelkedővé teszi.
Igen magas laurinsav-tartalmának (43,2%) köszönhetően a kókuszdió húsából préselt szűz, finomítatlan kókuszolaj illata kellemesen kókuszos. Rengeteg antioxidánst tartalmaz, így regenerálja a bőr sejtjeit, puhává teszi a bőrfelszínt, anélkül, hogy zsírosítaná, és pusztítja az öregedési folyamatokat beindító szabadgyököket. A zsírsavak (laurinsav és kaprilsav) és az antioxidánsok együttes „fellépésének” köszönhetően jelentős a baktérium- és gombaölő hatása; fertőzéseket is gyógyíthatunk vele, mert nemcsak a szövet megújulását segíti, de védőréteget is képez a bőrön.
Olívaolaj
Kozmetikumok alapanyagaként azért is használják, mert a bőrhöz hasonló alkotó elemeinek köszönhetően gyorsan felszívódik. A- és E vitaminban gazdag így a haj és a köröm egészségét is szolgálja. Természetes antioxidánsokban gazdag, antibakteriális hatásának köszönhetően kiváló hámosító, gyorsítja a sebgyógyulást. Bőrnyugtató, bőrregeneráló hatása van, akiknek bőrtípusa engedi sminklemosóként is alkalmazzák a 100% tiszta olívaolajat. Késleltetheti a bőr öregedését mert segíti a víz beépülését, jó hidratáló.
Sárga méhviasz
Ez az állati eredetű viasz tápláló tulajdonságai mellett természetes konzisztencianövelő és enyhén emulgeáló hatású, ezért krémek, kenőcsök, rúzsok fontos alapanyaga.
A méhviaszt a méhek termelik a viaszmirigyükkel, hogy felépítsék belőle a lépet. Legfontosabb alkotóelemei a szabad zsírsavak, a szilárd alkoholok vegyületei és szénhidrogének, sárga színét a virágpor karotinjától és a propolisz flavonoidjaitól nyeri. A natúrkozmetikában használatos szerek közül a méhviaszban található a legtöbb tartósító vegyület, hatásuk az idő előrehaladtával sem csökken. Bőrpuhító-, feszesítő- és nyugtató hatású, sejtregeneráló, gyulladáscsökkentő, antiallergén. Védelmet biztosít a káros UV-sugárzás ellen is, így például a levendulás testvaj jó, ha elkísér a strandra is.
Kakaóvaj
A magas zsírtartalmú természetes hidratáló védelmet nyújt a környezeti ártalmakkal szemben, és lassíthatja a bőr öregedését.
„Az istenek eledele”, a kakaóbab feldolgozásával létrejövő zsíros anyag magas E-vitamin és polifenoltartalma révén megakadályozza a szabad gyökök kialakulását, lassítva a bőr öregedését. Gazdag telítetlen zsírsavakban, fehérjékben, vitaminokban, foszforban, káliumban és mangánban is. Hosszan tartó hidratálást biztosít, és elősegíti a sebgyógyulást, ezért ekcéma és pikkelysömör gyógyítására is ajánlott. Kozmetikum-alapanyagként segít abban, hogy a többi hatóanyag mélyebbre tudjon beszívódni. Intim síkosítóként és napozáshoz is használják, segít a barnulásban.
Sheavaj
Hosszan tartó hidratálás, visszahúzódó ráncok, enyhülő bőrgyulladás a sheavaj magas vitamintartalmának és az emberi bőr védőrétegéhez hasonló összetételének köszönhetően.
A sheavaj, ez a közepesen kemény, édeskés illatú növényi zsiradék a Közép-Afrikában élő karitéfa csonthéjas terméséből készül. A hidegsajtolás megőrzi a sheavaj igen magas A-, E- és F-vitamin tartalmát. Vitamintartalma és az emberi bőrt védő természetes emulzióhoz hasonlító összetétele révén puhítja és regenerálja a bőrt. Lágyítja a ráncokat, csökkenti a a bőrirritációkat, pattanásokat.
Ekcéma és pikkelysömör esetén mérsékli a tüneteket, csökkenti a gyulladást. Segít begyógyítani a sérüléseket, hámosít, és enyhe fényvédőként is használható.
Kukoricakeményítő
A selymes tapintású por főleg a a konyhából ismert sűrítőanyagként, pedig természetes tisztítószerként és szárító hatású kozmetikai alapanyagként is használható.
A kukoricából előállított kukoricakeményítő a glükóz egyik polimere, színtelen, szagtalan fehér por. Az élelmiszeriparban sűrítésre, dúsításra használják. Kozmetikai tisztaságú változata a poralapú kozmetikumok, pl. a hintőporok alapvető alapanyaga, mivel segíti a por állagú összetevők tapadását. Szárító hatású, ezért zsíros bőrre ajánlott. Igen jó nedvszívó, ezért dezodoroknak is fontos összetevője.
Levendula illóolaj
Az egyik leggyakrabban használt illóolaj, amely nyugtató, gyulladáscsökkentő és vérkeringést serkentő hatású.
A levendula virágának olaja azon kevés illóolajok egyike, amelyeket hígítás nélkül is a bőrre lehet kenni. Így nagyon hatásos rovarcsípésre és égési sérülésekre. Értékes hatóanyagai: cseranyag, glycosida, saponin, illóolaj (kámfor), és flavonoidok. Nagy jelentősége van olyan pszichés panaszok kezelésében, mint a stressz, fáradtság, alvászavar és szorongás. Elmulasztja a fejfájást is. Csillapítja az izom- és ízületi fájdalmakat, görcsöket, oldja a merevséget. A levendula minden bőrtípusra kiváló bőrápoló, még a legérzékenyebbre is jó hatással van.
Amint látod kiváló összetevőkről beszélünk, amiket tényleg jó sok mindenre lehet használni. Na de mire használom még én a levendulás testvajamat?
-Kézápolásra – Szárazság és fertőzések vagy kis kiütések ellen
-Lábápolásra – Hogy a talpaim is mindig puhák és szépek legyenek
-Hajvégekre – Csak ha elfogy a Hajregeneráló szérumom, de megtörtént már és bevált, egyedül a könnyebb használhatóság miatt maradok örökre a hajregeneráló szérumnál. 🙂
-Napozáshoz – Nálam elmaradhatatlan napozó kozmetikum a levendulás testvaj. Ahogy a Balaton partján elnyújtózom és körbevesz a kellemes levendula illat, úgy érzem magam mint valami királynő. Komolyan!
-Ekcéma kezelésére
-Pattanások kezelésére
-Stresszesebb napok után elalvás előtt a halántékomra kenek belőle egy picit, hogy a kellemes illat megnyugtasson és segítsen a fáradt fejemnek ellazulni.
AMIRE NEM AJÁNLOM:
Ránctalanító és szemkörnyékápolóként ne használd, mert a szem környékén nagyon vékonyka a bőr, és a levendula illóolajesetleg irritálhatja. Ha szeretnél az arcodon is bio kozmetikumokat használni -és miért ne szeretnél- akkor a következőket ajánlom.
–Arcregeneráló és sminklemosó olaj – Ebben van egy pici levendula, de kevesebb koncentrációban, így tutira nem okoz irritációt
–Arcszérum – Zseni egy termék, nem rég óta tesztelem de csak ámulok és bámulok…