Hosszú ideig tartó saját magunkon végzett kísérletek közepette arra jöttünk rá, hogy nincs a világon olyan szőrtelenítési módszer, ami igazán kíméletes lenne a bőrhöz. Olyan pláne nincs, hogy kíméletes és még hatásos is. Vagy a bőrfelszínt sértő eljárásokat alkalmazunk, vagy majd’ belehalunk a fájdalomba, ki-ki saját ingerküszöbéhez mérten. Egy szó mint száz, a szőrtelenítés nem mondható bőrbarát beavatkozásnak, mégis időről-időre szembe szállunk a nemkívánatos szőrszálakkal.
De akkor hogyan szőrtelenítsünk?…
Ha borotvát ragad az ember, számolni kell a bőrfelszíni sérülésekkel, a kipirosodással, a szőrtüszőgyulladással, vagy a szőrbenövéssel. Ha a gyantázás mellett kötök ki, ritkábban kell kezelés alá venni az érintett bőrfelületeket, viszont néha úgy ég, fáj, húzódik a bőröm, hogy csak na. Aztán ott van az epilálás, ami kapcsán azzal nyugtatom magam minden kósza alkalommal, hogy legközelebb kevésbé lesz kellemetlen. A rossz hír az, hogy mindig pontosan ugyanannyira élvezhetetlen az egész. Ennek tetejében valamilyen oknál fogva az epilálás után nekem „belilulnak” a szőrtüszőim, kis színes pöttyöket hagyva a lábszáramon, amin nem segít az a tény sem, hogy legalább 1 hónapig nem nő vissza semmi. És nehogy kifelejtsem a szőrtelenítő krémeket, amik gyakran irritáló hatásúak és a legkevésbé sem természetesek ezért ezek elől mindig is elzárkóztam. Te hogy vagy ezzel?
Azt gondolom, ha környezettudatos és természetes megoldást keresünk, akkor első helyen a gyanta áll. Hatásfokát tekintve is nagyon jó, aki már megszokta a velejáróit, megtanulta használni jól, annak szuper megoldás. Azonban fontos, hogy minden szőrtelenítés után legyen egy olyan bőrápolási rutin, ami az igénybe vett bőrt regenerálja, a felületi sérüléseket kezeli, csökkenti a bőrbetegségek kialakulásának lehetőségét, hidratál és ápol.
Fertőzések, irritáció, pirosság ellen
Akár a gyantázás, akár a borotválás, akár más szőrtelenítési mód vált be, mindig ügyelj arra, hogy helyre állítsd a bőröd normál működését és figyelj a fertőzések megelőzésére is! Ezt egy lépésben megteheted a Szőrtelenítés és boroválkozás utáni olajjal.
Ez a készítmény kifejezetten a szőrtelenítéstől igénybe vett bőrt gyógyítja, ápolja és védi. Az összetevők között a bőrápolás bajnokait találod, olvass tovább és ismerkedj meg velük közelebbről!
Kókuszolaj: fertőtlenítő, vírus- és gombaölő hatású. Különlegessége, hogy min. 43,2%-ban tartalmaz laurinsavat, mely az anyatejben is megtalálható. Regenerálja, puhítja, gazdagon táplálja a bőrt, visszaállítja az egyensúlyát.
Búzacsíraolaj: regerenáló, bőrpuhító hatású. Összetétele majdnem azonos az emberi bőrzsírral, ezért általában zsírhiányos bőrre használják, de zsíros, problémás bőr kezelésében is hasznos, hiszen erősen gyulladáscsökkentő hatású.
Sáfrányos szeklice olaj: könnyen felszívódó, nem komedogén (azaz nem okoz pattanásokat, így kiváló aknés bőr kezelésére is). Támogatja az egészséges hámlás folyamatát, erősen antibakteriális hatású.
Teafaolaj: erősen fertőtlenítő hatású (de nem szárítja drasztikusan a bőrt) baktérium- gomba- és vírusölő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatású.
Levendula illóolaj: gyulladáscsökkentő és bőrnyugtató hatású. A 100% tisztaságú Lavandula Angustifolia olaj higítás nélkül is kenhető a bőrre, sebkezeléshez is kiváló.
Természetes E-vitamin: rendkívül magas az antioxidáns tartalma. Védi a sejthártyákat, ezzel gátolja az idő előtti bőröregedést, lassítja az öregedési folyamatot, gazdagon táplálja a bőrt. Kozmetikumok természetes tartósításához is kiváló.
Szőrtelenítés és borotválkozás utáni olajunk tehát 100% bio, ehető minőségű, fertőtlenítő, baktérium- és gombaölő, nyugtató hatású, regenerálja a sérült hámréteget és gazdagon táplálja a bőrt. Nők és férfiak egyaránt használhatják uniszex illata miatt, vegán, minden bőrtípushoz igazodik és minden korosztály elvárásainak megfelel.
Így használd
A készítmény használata nagyon egyszerű: Egy cseppet a tenyérre csepegtetve kell felvinni a szőrtelenített területre, majd egy pár perc várakozás után az olaj teljes mértékben beszívódik, és teszi is a dolgát.
Egyre több ember panaszkodik érzékeny bőrre a légkondicionálás terjedése és a levegő téli szárazsága miatt. A bőr savköpenyének megbomlásával az olyan irritáló beavatkozások, mint a szőrtelenítés, könnyen vezetnek túlzott bőrreakcióhoz. Az emberek egy része bőrszárazsággal küzd, másoknak viszont épp a túlzott faggyútermelés okoz gondot.
Emiatt tehát káros, ha a szőrtelenítés vagy borotválkozás utáni szer csökkenti a bőr lipidszintjét, mivel az fájdalmas irritációkat okozhat, a túlságosan zsíros krémek használata viszont fertőzéshez vezethet. Ezen az alkohol és más drasztikus fertőtlenítőszerek használata sem segít, mivel ugyan elpusztítják a baktériumokat, de olyan mértékben szárítják a bőrt, hogy az a legtöbb esetben már problémát okozhat.
A Coconutoil Cosmetics Szőrtelenítés és borotválkozás utáni olaja eleget tesz ennek a két kissé ellentmondó feladatnak. Egyrészt a kókusz-, a sáfrányos szeklice- és a búzacsíraolaj értékes zsírsavaival pótolja a nedvességet, és újjáépíti a lipidgátat, regenerálja a sérült hámréteget. Másrészt baktérium- és gombaölő hatásával megelőzi a szőrtüszők és a hámréteg begyulladását borotválkozás, epilálás és gyantázás után. Gyengéd fertőtlenítő képességét a szűz kókuszolaj magas laurinsav tartalmának és a 100%-os tisztaságú teafa illóolajnak köszönheti. A levendula illóolaja végül megnyugtatja a gyulladt, kipirosodott bőrt.
Zsíros bőrűek is nyugodtan használhatják ezt a speciális olajkeveréket, mivel optimalizálja a faggyútermelést. A hiányzó faggyút pótolja, a túlzott faggyútermelődést viszont csökkenti hosszútávon.
Mivel csak organikus, ehető minőségű összetevőket tartalmaz, amelyek előállítása során sem történik kémiai feldolgozás vagy módosítás, nem kell attól tartanod, hogy a mikrosérüléseken keresztül ártalmas anyagok jutnak a szervezetedbe. Nem okoz bőrirritációt, a bőr számára semleges a kémhatása. Nem tartalmaz alkoholt sem, ezért érzékeny bőrűek is nyugodtan használhatják.