100% bio, magyar kozmetikumok

15.000 Ft felett INGYENES szállítás

Barnuljunk csokibarnára biztonságosan

A napozás nem csak szervezetünk D-vitamin előállításban segít, hanem lelki állapotunkra is pozitívan hat. Napsütötte bőrünk bronzos csillogása könnyen válhat nyári öltözékünk legszebb kiegészítőjévé, azonban ha nem vigyázunk, a csokibarna helyett könnyen rákvörösek is lehetünk, a leégés pedig hosszabb távon nagy veszélyt jelent bőrünk egészségére.

A bőrgyógyászok világszerte egyre nagyobb számban diagnosztizálnak melanómás bőrelváltozásokat, melyeknek egyik fő oka a gyakori leégés. A bőrrák alattomos betegség, így az soha nem a gyulladást követően, hanem évekkel, akár évtizedekkel utána alakul ki, bőrünk ugyanis visszaemlékszik a korábban elszenvedett leégésekre, és a bőr alatt felhalmozódó káros anyagok évek múltán fejtik ki káros hatásukat.

Ne is napozzunk?

Menekülni semmiképpen sem érdemes a napsugarak elől. A túlzásba vitt napozás negatív hatásairól gyakran hallunk, viszont arról már kevésbé, hogy az orvosok egyre gyakrabban találkoznak olyan felnőttekkel és gyerekekkel, akiknek ijesztően alacsony szervezetük D-vitamin-ellátottsága. A tünetek általában fokozott fáradékonyságban, lehangoltságban (akár teljes depresszióban) mutatkoznak meg, idősebb korban pedig a csontok törékenysége is fokozódik. Különböző krónikus betegségek is kialakulhatnak D-vitamin hiány miatt (pl. reuma, cukorbetegség, sclerosis multiplex) és elősegíti számos daganatos megbetegedés kialakulását (pl. emlő-, prosztata- és vastagbélrák). Nem érdemes tehát az év legmelegebb hónapjaiban megakadályoznunk, hogy bőrünket elegendő napfény érje.

Fokozatosan szoktassuk bőrünket a napfürdőzéshez. A nyaralás kezdetén 20 percnél többet ne tartózkodjunk tűző napon, kerüljük a délelőtt 11 és délután 3 óra közötti időszakot. Félárnyékban, szűrt napfényben is lehet barnulni ilyenkor, a leégés kockázata nélkül. Ismerjük bőrünket, tartsuk magunkat a mértékletességhez.

Kerüljük a szintetikus fényvédőket tartalmazó napozó készítményeket…hogy miért?

Bőrünk legnagyobb érzékszervünk, mely nemcsak lélegzik, hanem mohón befalja azokat a krémeket és olajokat, amiket rákenünk. Bármi, amit elkenegetünk magunkon, annak legnagyobb része pár másodperc alatt beszívódik és bekerül a véráramba, ahol a hagyományos szépségápolási termékekben gyakran megtalálható szintetikus kemikáliák szabadon randalírozhatnak, sokszor kellemetlen mellékhatást hagyva maguk után. A hagyományos napvédők sajnos hemzsegnek a szintetikus anyagoktól, amik hosszú távon rendkívül károsítják egészségünket.

A napvédő készítmények előállításánál a gyártók kémiai és fizikai összetevőket is használnak az UVA/UVB sugarak szűrésére. A naptejek 80-90 százaléka fizikai fényszűrő vegyszereket tartalmaz, melyek nem engedik át a napfényt a bőrön. Az egyik legkritikusabb összetevő a titán-dioxid, ami  rákkeltő hatású amellett, hogy a szervezet hormonháztartásának egyensúlyát is felboríthatja.

A kémiai fényvédőszerek (pl. benzofenonok, utylmethoxydibenzoylmethane, para-aminobenzoesav) és ezek származékai a bőrbe felszívódva erősen allergén hatásúak, napallergiát, fényérzékenységet okozhatnak. A kémiai összetevők között olyanokat is találunk, melyek szabadgyököket szabadítanak fel a szervezetben és ez hormonháztartásunk egyensúlyának felborulását okozhatja amellett, hogy legfontosabb méregtelenítő szervünk, a májunk is károsodhat. Egyes kutatók szerint a rákos sejtek szaporodását is támogatják.

Az egyik gyakran használt összetevő az A-vitamin egyik formája, a retinil-palmitate, melyről nemrég kiderült, hogy napsugárzás hatására fokozza a bőrrák kialakulásának esélyét és bőrirritációt okozhat. A naptejek közel fele viszont tartalmaz retinil-palmitátot.

A Mallorca-aknét is (mely főként nyáron jelentkezik, az arcot és a dekoltázst lepi el köles méretű pattanásokkal) legtöbbször naptej okozza.

Ami az emberek egészségét veszélyezteti, az ugyanúgy káros a vadvilágra is. Egyes kimutatások szerint a kozmetikumokban (köztük naptejben) megtalálható szintetikus összetevők kimutatható mennyiségben jelen vannak a tavakban, folyókban és óceánokban. Az UV-szűrők felhalmozódása a toxikológusok szerint azért veszélyes, mert ezek az anyagok idővel felgyülemlenek a tengeri élőlények szervezetében is. Az oxibenzon, oktinoxát és a butilparabének (tartósítószer) a korallok kifehéredéséhez és halálához vezetnek.

Mit használjunk szintetikus fényvédő helyett?

csokibarnára barnulás biztonságosanTápláljuk bőrünket a természet kincseivel! Egy ősi Ayurvéda mondás szerint csak azt kenjük a bőrünkre, amit meg is ennénk – nekünk ez mottónkká vált. Nem szívesen tesszük ki bőrünket olyan kemikália hatásának, aminek a nevét is nehéz kiolvasni, így olyan természetes összetevőket használunk napozáskor is, melyek egészségünkre is jó hatással vannak. Védenek, gyógyítanak, ápolnak.

Kakaóvaj

Ez a növényi zsiradék természetes mennyiségben tartalmaz telítetlen zsírsavakat, fehérjéket, vitaminokat, foszfort, káliumot és mangánt. Faktorszáma körülbelül SPF 5-7 közötti, így természetes védelmet nyújt a káros sugarak ellen, de közben fokozza a sejtszintű barnulást. Gátolja a bőr öregedését, hidratáló, antioxidáns hatású, regenerálja a bőrt.

Kókuszolaj

SPF 4-et tartalmaz, ezáltal véd a káros sugaraktól. Tele van antioxidánssal, regenerálja a bőrt, puhává teszi anélkül, hogy zsírosítaná. Pusztítja az öregedési folyamatokat beindító szabadgyököket. Kiemelkedően magas a laurinsav tartalma (min. 43%), ami az anyatejben is megtalálható (bár ott csak 6-10%-ban), ennek is köszönheti baktérium- vírus- és gombaölő, fertőtlenítő hatását. Nem csak szövetmegújító hatású, védőréteget is képet a bőrön.

Sárgarépamag olaj

Nagy mennyiségben tartalmaz természetes A-vitamint és antioxidánsokat. Antiszeptikus hatású. Béta-karotin tartalma intenzíven fokozza, gyorsítja a barnulást, aranyszinű csillogást ad a bőrnek. Természetes napfényvédő faktora kiemelkedően magas, SPF 38-40 található benne.

Makadámdió olaj

Kiváló bőrtápláló, bőrpuhító tulajdonságú, és lassítja a bőr öregedési folyamatait. Gyulladáscsökkentő, bőrvörösség mérséklő hatással is rendelkezik. SPF6-ot tartalmaz, így véd a káros sugaraktól.

Ez a négy természetes összetevő biztosítja a fényvédelmet a 100% bio Bronz Olajunkban amellett, hogy mindegyik intenzíven táplálja a bőrt. Argán-, homoktövis- és körömvirág olajat is hozzáadtunk a recepthez, melyek bőrpuhító, fiatalító hatásúak, emellett pedig intenzíven nyugtatják a napozástól felhevült bőrt. A bőr csak akkor szép igazán, ha egészséges is, a napozás hatására pedig érzékenyebbé válhatunk és könnyebben kaphatunk el különböző bőrfertőzéseket (pl. strandon). Felhevült bőrünk érzékenységét egy igazán különleges összetevő, a pongámia olaj (másnéven karanja olaj) enyhíti. A neem olajhoz hasonlóan fertőtlenítő, baktériumölő hatású, emellett pedig bőrtónusjavító tulajdonsága miatt szeretjük annyira.

A mértékletességet ne felejtsük el, figyeljünk oda bőrünk jelzéseire, tápláljuk ehető minőségű kozmetikumokkal és élvezzük a napsugarakat.

Kellemes napozást kívánunk!

Csatlakozz a közösséghez!

Iratkozz fel hírlevelünkre, elsők között értesülhetsz az akciókról és hírekről. 

Szia, örülünk, hogy itt vagy! 💚

SZEREZZ 10% KEDVEZMÉNYT!

Csatlakozz a Kókuszközösséghez extra ajánlatokért és 10% kedvezményért első vásárlásodra.

Nem küldünk spamet, bármikor leiratkozhatsz.