Barátunk a kókuszolaj
Bizonyára már Te is megfigyelted magadon, ahogy a bőröd az évszakváltások során megpróbál lépést tartani a külső körülmények változásával. A tavaszi-nyári szezon alatt a bőrápolás fő fókuszában a fényvédelem és az általános szépségápolás, a vitamin raktárak feltöltése állt. Az őszi-téli időszak azonban elsősorban azt követeli meg tőlünk, hogy felvegyük a kesztyűt a száraz, kirepedezett bőr látható és érezhető jelei ellen.
Az őszi szépségápolási rutin elengedhetetlen része tehát a megfelelő külső hidratálás, melyben nagy segítségedre lehet a minőségi kókuszolaj. Nézzük meg egy kicsit tudományosabb oldalról is, hogy miért olyan fontos ez, és hogy mi mindenre jó a kókuszolaj.
A bőr változásai
Az őszi napokra jellemző hűvös, szeles időjárás következtében a bőrünk lipidrétegében található nedvességmegkötő anyagok mennyisége csökken. Ráadásul ilyenkor a természetes faggyútermelődés is lelassul. Ennek velejárója, hogy a bőr veszít nedvességtartamából, és ezáltal védtelenebbé válik az időjárás viszontagságaival szemben. A száraz bőr első tüneteiként észlelhetjük a kellemetlen húzódást és feszülést. Vékony kis redők kialakulását, érdesebb tapintást, súlyosabb esetben viszketést, hámlást, kipirosodást, és akár kisebesedést is. Ezek bizony nem tartoznak a legkellemesebb dolgok közé, azonban a kókuszolaj felhasználása sokat segíthet, hogy elkerüld a fenti tünetegyüttes bármelyikét, és az őszi szépségápolási rutinodat is egy magasabb szintre emeli.
A hosszantartó hidratáltságot a testápoló olajok és testvajak napi használatával érhetjük el. Az olajok és vajak úgy fejtik ki legjobban hatásukat, ha tusolás vagy fürdés után a még nedves bőrön alkalmazod őket. A fantasztikus bázisolajként használt kókuszolaj és a kakaóvaj, mandulaolaj vagy a jojobaolaj egyaránt vízhez kapcsolódva szívódik be a leghatékonyabban, valamint az sem utolsó szempont, hogy a meleg víztől felpuhult bőr is befogadóbb.
Ehető minőség
Mi azt valljuk, hogy csak azt kend a bőrödre, amit meg is ennél. A kókuszolaj használata a szépségápolásban teljes mértékben megfelel ennek a filozófiának. Amit az ajkainkra kenünk, az óhatatlanul is bekerül a szánkba időnként, onnan a tápcsatornába, és így tovább. Tudtad, hogy egy átlagos nő 4,5 kg rúzst „eszik meg” élete során? Annyira nem hangzik jól…
Használj inkább teljesen természetes, kiváló minőségű ajakbalzsamokat a csókos ajkak eléréséért! Ebben az esetben azzal sincs gond, ha véletlenül a szádba kerül a termékből, mert azzal is csak szervezeted egészséges működését segíted! Ha fokozni szeretnéd a természetes szépségedet, és igazán csábító megjelenésre vágysz ősszel is, a balzsam használata előtt alkalmazz természetes ajakradírt, így egészen biztosan nem marad el a várt hatás. A kókuszolaj tartósan hidratál, nem kell majd tízpercenként újra felvinned, csak ha feltétlenül ragaszkodsz hozzá kellemes illata, íze és textúrája miatt. Az ajakbalzsamokat egyébként az arcodra és kezedre is használhatod. Mivel igazán kis helyen is elfér, így mindig magadnál tarthatod hogy megakadályozd a száraz bőr érzését, amikor csak szükségét érzed.
Kókuszolaj arcra
Az arcbőr egészéről se feledkezzünk meg, hiszen ugyanannyira fontos megfelelő ápolásban részesíteni az őszi időszakban, mint az ajkainkat! A kókuszolaj használata bőrtípusodtól függetlenül előnyödre fog válni, mert a benne található zsírsav nagyon hasonlít a bőr által termelt faggyúhoz, így rövid idő alatt képes helyreállítani a PH-egyensúlyt. Mi gondoltunk egyet, és a kókuszolaj hatásai további négy ehető minőségű olajjal kiegészülve kerültek egy üvegcsébe, így alkottuk meg azt az arcszérumot, ami a bőr számára az „élet vizét” is jelentheti az őszi-téli időszakban.
A szérumban található kókuszolaj, búzacsíraolaj, szőlőmagolaj, argánolaj és makadámdió olaj segítik az új sejtek képződését, táplálják és védik, valamint ellenállóbbá teszik a bőrt a külső hatásokkal szemben.
Az olajat arctisztítás után kis mennyiségben kell az arcunk különböző pontjaira –a homlokra, az arcsontokra és az állra- csepegtetni, majd gyengéd, masszírozó mozdulatokkal eloszlatni. Ne dörzsöld, csak finoman simogasd el a bőrödön! A szemek környékén óvatos paskoló mozdulatokkal egyengesd a bőrbe a legjobb hatás elérése érdekében. Meglátod nagyon hamar beszívódik majd, a 100% természetes, bio összetevőknek köszönhetően pedig a bőrödnek más dolga sincs innentől kezdve, mint hogy visszanyerje egészséges hidratáltságát és teltségét.
Ajkaink és arcbőrünk ápolásán túl hajunk szépségéért is tehetünk kókuszolaj felhasználásával. Az őszi időszakban néhányan hajlamosabbak vagyunk a hajhullásra, azonban ez egy átmeneti állapot, amely viszonylag rövid idő alatt rendeződik is.
Kókuszolaj hajra
A fénytelen, töredezett és száraz haj viszont nem csak esztétikailag előnytelen, de még a reggeli készülődés idejét is hosszú percekkel növelheti, mert az egészségtelen haj nehezebben kezelhető. Valószínűleg már sejted mi lesz a megoldás kulcsa. Igen, a kókuszolaj, mely magas telítettzsírsav-tartalmának köszönhetően megvédi hajadat a töredezéstől és visszaadja elveszített fényét. A szűz kókuszolajban kiemelkedően magas arányban található laurinsav, mely gátolja a szabadgyök-képződést, így lelassíthatja a haj, a hajhagymák és a fejbőr öregedését. Hajregeneráló szérumunknak éppen ezért kókuszolaj adja az alapját, mely argánolajjal és ricinusolajjal egészül még ki, hogy a hajad ne csak látszólag, hanem tényleg regenerálódjon.
Miért működik ilyen jól?
Az argánolaj legnagyobb előnye a hajunkra nézve, hogy képes megújítani annak sérült szerkezetét. A ricinusolaj serkentőleg hat a hajnövekedésre és értékes tápanyagokkal látja el a hajszálakat, vagy a szempillákra is kenhetünk belőle. A kókuszolaj-argán olaj-ricinusolaj hármasa könnyű szerrel képes megzabolázni a szélfútta-gubancos fürtöket. Így nem csak kezelhetőség tekintetében érhetsz el változásokat, de a haj és a fejbőr megbetegedéseinek is búcsút mondhatsz akár.
Ha megfogadod a fenti tanácsainkat, és odafigyelsz a tested külső-belső igényeire, meg sem fog kottyanni a szeles-hűvös időjárás! Egy dolgot azonban mindig tarts szem előtt. Kókuszolaj és kókuszolaj között óriási különbségek lehetnek, finomított és finomítatlan formája ugyanis minőségileg eltér egymástól. A szűz, más néven finomítatlan kókuszolaj megőrzi természetes tulajdonságait. Nincs nehéz dolga ezzel, hiszen a termesztéstől az előállításig semmilyen vegyszerrel nem érintkezik, és nem vetik alá kémiai eljárásnak sem. Ezért alkalmazzuk előszeretettel szépségápolási és egészségmegőrzési célokra is.
A kiváló minőségű szűz kókuszolaj használata csak és kizárólag előnyökhöz juttatja a szervezetedet, szóval ha még nem próbáltad, ideje közelebbről is megismerkedned ezzel a fantasztikus trópusi csodaszerrel!